września

„Sprzątanie świata”

Sprzątanie świata jest częścią narodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

Niewątpliwie różniła się ona od tych, z poprzednich lat z powodu epidemii Covid 19, jednakże dzieci z naszego przedszkola pamiętają, że Ziemia to nasz wspólny Dom i to my musimy o niego dbać!

W każdej grupie odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej, które uświadomiły najmłodszym, że każde nasze działanie wywiera wpływ na otoczenie. Przedszkolaki nauczyły się dostrzegać pozytywnych i negatywnych skutków tych oddziaływań.

W tym roku dzieci nie zbierały samodzielnie śmieci, ale troszcząc się o środowisko i najbliższe otoczenie sadziły drzewa w ogrodzie przedszkolnym, włączając się tym w akcję #sadziMy zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.