Nasze przedszkole

Wiadomości ogólne

Nasze przedszkole

Przedszkole Samorządowe Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały jest placówką opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną położoną w centrum Turku, czynną w godzinach od 6:00 do 16.30
Historia naszego przedszkola to wiele lat doświadczeń. Placówka działa bowiem od września 1985 roku, a od 2001 roku w przedszkolu funkcjonuje oddział integracyjny.
Pod koniec roku szkolnego 2010/2011, uwieńczeniem obchodów 25-lecia placówki była uroczystość nadania jej imienia Krasnala Hałabały.
Od tego momentu tytułowy bohater książki dla dzieci autorstwa Lucyny Krzemienieckiej, stał się naszym patronem.
Przedszkolacy Krasnala Hałabały uczęszczają do pięciu oddziałów przedszkolnych:
  • oddział I – WIEWIÓRKI
  • oddział II – PTAKI
  • oddział III – BORSUKI
  • oddział IV – NIEDŹWIEDZIE;
  • oddział V – JEŻYKI
W przedszkolu od roku 2002 wydawana jest gazetka PRZEDSZKOLACZEK.
Przedszkole prowadzi własną kuchnię - jadłospis skomponowany jest przez intendentkę i kucharkę przedszkola zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Uwzględniamy indywidualne diety dla małych alergików.