Zaloguj się

Przedszkole samorządowe

Numer 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku

11
kwietnia

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia


7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia,  aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata”.

Na całym świecie niektóre grupy walczą o związanie końca z końcem, niewielkimi dochodami dziennymi, mają gorsze warunki mieszkaniowe i wykształcenie, mniejsze możliwości zatrudnienia, doświadczają większej nierówności płci oraz mają ograniczony dostęp do bezpiecznego środowiska, czystej wody i powietrza, żywności i usług zdrowotnych. Prowadzi to do niepotrzebnego cierpienia, możliwej do uniknięcia choroby i przedwczesnej śmierci.

Społeczność przedszkolna niewiele może pomóc w rozwiązaniu tak poważnych problemów, ale ważną rzeczą jest uświadomienie dzieciom ich praw, nauczenie rozsądnego korzystania z dóbr natury a także wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych i dbania o własne zdrowie i zdrowie innych.

Takie działania w naszym przedszkolu podejmowane są każdego dnia. Przedszkolaki przestrzegają zasad higieny, zdrowo się odżywiają, uczestniczą w zabawach dydaktyczno- ruchowych i spacerach na świeżym powietrzu.Z okazji „Światowego Dnia Zdrowia” w naszym przedszkolu, przez cały tydzień odbywały się zajęcia zdalne, mające na celu podnoszenie świadomości dzieci na temat zdrowego  stylu życia. I tak  pierwszego dnia panie nauczycielki przypomniały dzieciom zasady związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym w oparciu o doświadczenie i  wiersz J. Brzechwy „Katar”. Drugiego dnia  nasi milusińscy zostali zapoznani z  pracą lekarza i wysłuchali wiersza M. Terlikowskiej pt.: „U pana doktora”. Trzeciego dnia przedszkolaki wyszukiwały i wycinały z gazet zdrowe produkty spożywcze, z których wykonały pracę plastyczną pt. „Zdrowy talerz”. Czwartego dnia dzieci dowiedziały się, skąd biorą się produkty ekologiczne i dlaczego warto je wybierać. Dzieci z grupy III przygotowały na ten dzień przedstawienie pt.: „Czarownica, uczy się zdrowego stylu życia”, ale niestety nie udało się zaprezentować innym grupom.


Również nie zapomnieliśmy o naszych drogich Rodzicach, dla których przygotowaliśmy referat „Zdrowe odżywianie, niechaj każdego przedszkolaka nawykiem się stanie” i prezentację multimedialną pt. „Zdrowa żywność”.


Informujemy, iż są one dostępne pod linkiem, w zakładce Dla Rodziców:

https://drive.google.com/drive/folders/1iR7Tc2cAckcC3RER5PTybxnnVWZ3cdGY?usp=sharing


Zachęcamy do lektury

Zwierzaki - przedszkolaki

Jeżyki

Grupa jezyków
więcej

Wiewiórki

Grupa jezyków
więcej

Ptaki

Grupa jezyków
więcej

Borsuki

Grupa jezyków
więcej

Niedźwiedzie

Grupa jezyków
więcej

Kontakt

Przedszkole Samorządowe nr 8
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Krasnala Hałabały w Turku
ul. Browarna 5
62-700 Turek

tel: (63) 278 54 61

przedszkole8_turek@interia.pl

Przedszkole Samorządowe nr 8
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Krasnala Hałabały w Turku
ul. Browarna 5
62-700 Turek