Jasełka 2021

W dniu 22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się „Uroczystość choinkowa”, w której uczestniczyły wszystkie grupy. Podobnie jak w roku ubiegłym w spotkanie ze Świętym Mikołajem i prezentacja Jasełek zostały powtórzone dwukrotnie ze względu na panujące obostrzenia epidemiologiczne.

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego

21 grudnia w Przedszkolu Samorządowym nr 8 im. Krasnala Hałabały w Turku odbyła się uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Obchody związane były z ustanowionym w tym roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej świętem państwowym, które przypada 27 grudnia. W 1918 roku Polacy po raz pierwszy szykowali się do świąt Bożego Narodzenia w niepodległej ojczyźnie. W drugi dzień świąt, 26 grudnia, do Poznania, który nie znalazł się w granicach odradzającej się Polski, przyjechał Ignacy Jan Paderewski - polski pianista, działacz niepodległościowy, późniejszy premier oraz Minister Spraw Zagranicznych. Jego przyjazd do stolicy Wielkopolski miał być jedynie kolejną manifestacją polskiej prowincji poznańskiej, stał się jednak iskrą, która wznieciła27 grudnia 1918 r., wybuch powstania wielkopolskiego. Trwało ono do 16 lutego 1919 roku i było jednym z nielicznych powstań w polskiej historii, które zakończyło się sukcesem.

Dzieci w wirtualnej sieci

Broszura dla Rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” dostępna jest pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1X4sSu8PB1wEeh8jqIGqdq8WI15PM_bFj?usp=sharing Zapraszamy do lektury

Prezentacja "Zdrowe odżywianie"

Prezentacja „Zdrowe odżywianie” jest dostępna pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1h08yNxALjYZwyvS4HaA3Y3qMclZFIXqI?usp=sharing Zapraszamy do lektury

Prezentacja "Prawa dziecka"

Prezentacja „Prawa dziecka” jest dostępna pod linkiem: https://docs.google.com/presentation/d/1kwpkd0iqWARMn8NT8DghoIR51abZ-PQ0/edit?usp=sharing&ouid=104597328809468904284&rtpof=true&sd=true Zapraszamy do lektury

Gazetka

Gazetka „Przedszkolaczek” nr 93/2021 dostępna jest od linkiem: https://docs.google.com/presentation/d/1rOMLPPaLWKaY9S-owxJxiWh1dzmMA1mA/edit?usp=sharing&ouid=104597328809468904284&rtpof=true&sd=true Zachęcamy do lektury

Świąteczne zwyczaje w grupie III

W dniu 8 grudnia 2021 r. w oddziale III przedszkolaki kultywowały tradycję zdobienia pierników i wykonywały zapachowe dekoracje w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Projekt badawczy

Przedszkole od wielu lat stara się podejmować działania rozwijające zainteresowania dzieci oraz pogłębiające ich wiedzę. Dlatego też w grupie dzieci 6 letnich w dniach 29 listopada - 3 grudnia 2021 r., realizowany był projekt badawczy „Kamień”. Jego celem było zapoznanie z różnymi rodzajami kamieni, zapoznanie dzieci z warunkami w jakich powstają kamienie, poznanie znaczenia kamienia w przyrodzie i w życiu człowieka, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody przez uświadomienie, że jest ona niezbędna dla życia na całej ziemi. Przedszkolaki wspólnie poszukiwały odpowiedzi na pytania:

Mikołajki 2021 r.

,,Mikołajki mogą być jak z bajki … Dla każdego! Dla Tomka, dla Majki, Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza … Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza!”

Projekt badawczy

Przez 6 dni przedszkolaki z oddziału integracyjnego realizowały projekt badawczy „Powietrze”. Miał on na celu zbadanie i określenie właściwości powietrza, znaczenia dla życia, sposobu wykorzystania przez człowieka, wyjaśnienie znaczenia wiatru dla przyrody i człowieka, wskazanie wpływu działalności człowieka i uzasadnienie konieczności dbania o czystość powietrza.

Projekt edukacyjny

W dniach 08- 12.11.2021 r. w oddziale III został zrealizowany projekt edukacyjny „DOM”. Zgodnie z założeniem projektu rozpoczęliśmy od ustalenia listy zagadnień, na które poszukiwaliśmy odpowiedzi w trakcie realizacji: dom, w którym mieszkam; rodzaje domów; Jak się buduje dom?; Kto buduje domy?; domy z różnych stron świata; domy dawniej i dziś; bezpieczeństwo w domu.

Mini Olimpiada w grupie V

16 listopada 2021 r. dzieci z grupy V uczestniczyły w Mini Olimpiadzie Aktywności Motorycznej, zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy i Stowarzyszenie „Przyjaźni Dzieciom” przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Turku.