any communication somewhere between lightweight together with system demonstrates any system within the circulation is a elements for https://www.luxuryreplicawatch.to/ reddit.supply a wide range of swiss panerai watch replica.best replica movado review could be the 1st decision for high-end men and women.replicas de relogios here was aaa quality well cloned.fake designer bags with the best prices.rolex jimmychooreplica.ru jimmy choo outlet inspiration ingenious inheritance in the blood.chia-anime.to available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.the earth's most innovative watchmaking technilogy is existed in cheap https://www.robinsreplica.ru under $55.

Aktualności

Zabawa ze sztuką - grupa III

Zabawa ze sztuką w oddziale III - zadanie Bajkowe obrazy https://drive.google.com/drive/folders/1D96yyL-Ltm7SXUC0v9sHx0oJbI9rK8Qn

Zabawa ze sztuką - grupa III

Zabawa ze sztuką w oddziale III - zadania Trwal - malowanie linią. https://drive.google.com/drive/folders/1hn_xHwUf-PX9PM9IEGOk-yAQVQgdIWgD

Gazetka "Przedszkolaczek" nr 98

Informujemy, iż Gazetka „Przedszkolaczek” nr 98/2022 jest dostępna pod linkiem: https://docs.google.com/presentation/d/1HkFvl4FxOW6Ldn6N8yVSgt4PqdM3kA9_/edit?usp=share_link&ouid=104597328809468904284&rtpof=true&sd=true Zapraszamy do lektury

Gdzie czytać ukraińskie e-ksiązki?

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją „Gdzie czytać ukraińskie e-książki?”, Biblioteki cyfrowe z książkami w języku ukraińskim dla dzieci, opracowaną przez panią Agnieszkę Graczyk, nauczyciela bibliotekarza Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie Filia w Turku.

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie na długo przed świętami.

Projekt

 W dniach 28.11.2022 r. do  02.12.2022 r. w grupie V realizowany  był projekt „Teatr”, który miał na celu: wzbogacenie wiedzy o teatrze, poznanie różnych technik i form teatralnych, oraz przygotowanie przedstawienia.

Projekt edukacyjny 'Marchewka" w grupie I

Metoda projektu to jedna z aktywnych metod nauczania. W grupie 3-latków w listopadzie realizowany był projekt edukacyjny „Marchewka”. Celem projektu było kształtowanie świadomości zdrowotnej i wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych. Rozpoczynając projekt dzieci przyjrzały się marchewce z bliska i zaczęły eksperymentowanie. Obierały marchewkę za pomocą obieraczek. Mierzyły żeby sprawdzić czy wszystkie mają takie same długości i grubości, sprawdzały także wagę. W dalszej części „maluszki” badały marchew wszystkimi zmysłami - obserwowały przez lupę, chrupały surową marchew, układały „marchewkowe obrazki” i „marchewkowe puzzle”. Badały w jaki sposób powstaje kolor pomarańczowy. Bawiły się w teatr do wiersza Jana Brzechwy „Urodziny marchewki”.

Konkurs recytatorski

Aby w przyszłości dziecko rozumiało słowa: Polak - patriota - Polska - moja Ojczyzna, należy „małymi kroczkami” przybliżać mu obraz kraju, rozbudzać, rozniecać iskierkę patriotyzmu prostymi sposobami i metodami. Temu właśnie miał służyć konkurs recytatorski wierszy patriotycznych pt. „Jestem sobie Polak mały”, który był adresowany do przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych.

Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. „Powiewa flaga biało-czerwona, na wietrze roztańczona, niosą ją polskie dzieci, a orzeł nad nimi leci…”

Wycieczka na poczte

W dniu 28 października 2022 r. przedszkolaki z oddziału IV odwiedziły Urząd Pocztowy Turek 1. Głównym celem wizyty było zapoznanie z pracą pracowników pocztowych, a w szczególności listonosza.

Wycieczka do Nadleśnictwa Ture - grupa V

28 października dzieci z grupy V wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Turek. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiedzy o lesie i jego mieszkańcach oraz kształtowanie ekologicznej postawy wobec przyrody.

"Szkoła pamięta"

Podobnie jak w ubiegłych latach nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Szkoła pamięta”. Przedszkolaki udały się do miejsc pamięci, ważnych historycznie dla naszego miasta i regionu.