any communication somewhere between lightweight together with system demonstrates any system within the circulation is a elements for https://www.luxuryreplicawatch.to/ reddit.supply a wide range of swiss panerai watch replica.best replica movado review could be the 1st decision for high-end men and women.replicas de relogios here was aaa quality well cloned.fake designer bags with the best prices.rolex jimmychooreplica.ru jimmy choo outlet inspiration ingenious inheritance in the blood.chia-anime.to available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.the earth's most innovative watchmaking technilogy is existed in cheap https://www.robinsreplica.ru under $55.

„Jesienne sprzątanie Turku”

Dzieci z naszego przedszkola zawsze chętnie uczestniczą w akcjach na rzecz środowiska naturalnego.

Powitanie jesieni

Dziś Nasze przedszkole odwiedziła Pani Jesień.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W środę, 20 września w naszej placówce obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Sprzątanie Świata w Przedszkolu nr 8

W piątek, 16 września 2022 r. Samorządowe Przedszkole nr 8 w Turku po raz kolejny przystąpiło do akcji „Sprzątanie Świata – Polska”, w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World’’.

Poznanie zawodu leśnika w grupie IV

W dniu 13 czerwca 2023 r. w grupie IV odbyło się spotkanie starszaków z tatą Tymona, który opowiedział dzieciom o swoim zawodzie leśnika. Dzieci dowiedziały się, że wybór zawodu często wiąże się z wcześniejszymi zainteresowaniami już od dziecięcych lat. W przypadku naszego gościa było to zainteresowanie przyrodą: poznawanie zwierząt, roślin częste spędzanie czasu na łonie natury. Starszaki poznały sprzęt, który używają leśnicy w pracy m.in. piły łańcuchowe, podkaszarki, miary do pomiaru długości drewna i jego grubości oraz specjalne zabezpieczające przed wypadkiem ubranie.

Dzień Otwartych Dni

Aby ułatwić proces adaptacji przyszłym przedszkolakom, 1 czerwca zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień Otwartych Drzwi. Gości powitała pani dyrektor, która przedstawiła ofertę edukacyjną naszej placówki. Dla przybyłych gości wystąpiły dzieci z grupy V, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalno – taneczne. Następnie dzieci wraz z rodzicami udali się do grupy maluszków, gdzie chętnie włączali się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw wrócić do przedszkola.

Spotkanie z Burmistrzem Miasta

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. OTCD jest obchodzony w setkach placówek przedszkolnych, szkolnych, bibliotecznych, kulturalnych i wychowawczych w całym kraju. Zainicjowana 1 czerwca 2023 r. XXII edycja akcji upływać będzie pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Projekt

W ubiegłym tygodniu w grupie V realizowaliśmy projekt badawczy „Łąka”. Poprzez różne formy aktywności dzieci szukały odpowiedzi na postawione pytania, dotyczące tego ekosystemu. Pierwszą z nich była wycieczka na łąkę, w czasie której poznały rośliny i owady w naturalnym środowisku, obserwowały je przez lupę, słuchały odgłosów oraz zebrały rośliny, które posłużyły nam do dalszych działań. W kąciku książek oglądały zdjęcia i słuchały ciekawostek nt. mieszkańców łąki, porównywały wygląd wybranych roślin z tymi przyniesionymi z wycieczki.

Konkurs piosenki

W dniu 15 maja 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „DO – RE – MI” CZERWONAK 2023.