Prezentacja dla rodziców

Szanowni Rodzice, Informujemy, iż prezentacja nt. „Bezpieczne wakacje” jest dostępna pod linkiem: https://docs.google.com/presentation/d/1EkI9N9peeXwv4ArEY2mmIBq-FdL8x9Ze/edit?usp=sharing&ouid=104597328809468904284&rtpof=true&sd=true Zapraszamy do lektury

Projekt badawczy „Obserwacje przyrodnicze na 4 pory roku – lato”

Od 06 do 10 czerwca w grupie dzieci 3- 4 - letnich realizowany był projekt badawczy pod nazwą „Obserwacje przyrodnicze na 4 pory roku – lato”. Jego celem było przybliżenie przedszkolakom świata przyrody oraz wzbogacanie w tym zakresie wiedzy dzieci poprzez aktywne działanie, badanie i obserwację środowiska przyrodniczego. Przedszkolaki wspólnie poszukiwały odpowiedzi na postawione pierwszego dnia pytania, realizując w ciągu tygodnia następujące zadania tj: zmiany w przyrodzie w okresie lata, odgłosy lata, letni kącik badawczy, powiązanie pracy wychowawczej z tematem lata, bezpieczeństwo latem.

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2022

Każdego roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Został on ustanowiony już 1987 r. ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywołanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Światowy Dzień Bez Tytoniu w bieżącym roku skupiał uwagę na zagrożeniach dla środowiska jakie wytwarza tytoń, dlatego hasło przewodnie tej kampanii to „Tytoń – zagrożenie dla naszego środowiska”.

Projekt

W grupie IV od 9 maja - 13 maja 2022 r., realizowany był projekt edukacyjny „Ginące zawody”. Jego celem było kształtowanie świadomości kulturowej poprzez zapoznanie z „dawnymi” zawodami, organizowanie sytuacji sprzyjających poszerzaniu zasobu słownictwa o nowe nazwy i związane z nimi pojęcia, a także zapoznanie dzieci z wybranymi profesjami, które zaczęły ginąć z powodu prowadzonej na masową skalę produkcji zastępującej działalność rzemieślników.

Wizyta 6 latków w Szkole Podstawowej

W piątek 20 maja 6 – latki uczestniczyły w wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 1. Celem wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkolnym oraz atmosferą tam panującą. Z dużym zainteresowaniem dzieci zwiedziły kolejne pomieszczenia szkolne: szatnię, bibliotekę, salę zabaw, salę gimnastyczną, gabinet logopedy, świetlicę, stołówkę, sekretariat.

O głośnym czytaniu dzieciom- artykuł dla rodziców

Głośne czytanie jest bardzo łatwe, bo jest w zasięgu możliwości każdego. Nie wymaga szczególnych zdolności ani nakładów finansowych. Jest też bardzo trudne, bo wymaga dyspozycyjności i zaangażowania. Może być praktycznym pomysłem na pożyteczne spędzenie czasu z dzieckiem, pomysłem, jak wychować dziecko, by zapewnić mu wszechstronny rozwój.

Projekt

W dniach 10 - 19 maja 2022 r. grupa V realizowała projekt badawczy „Książka”. Zaplanowane formy aktywności zawarte były w trzech głównych zadaniach: „Książka w życiu człowieka”, „Od pomysłu do czytelnika”, „Nasze ulubione książki”.

Gazetka przedszkolaczek nr 95

Gazetka „Przedszkolaczek” nr 95 dostępna jest pod linkiem: https://docs.google.com/presentation/d/1h3_2kAWVA5vb15ep4Wc6jVByHpu7Vw5W/edit?usp=sharing&ouid=104597328809468904284&rtpof=true&sd=true Zapraszamy do lektury

Dzień Ziemi

W piątek 22 kwietnia nasze Przedszkole przyłączyło się do obchodów wyjątkowego święta – Światowego Dnia Ziemi. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Wycieczka dzieci z grupy V do

13 kwietnia już po raz kolejny przedszkolaki z oddziału integracyjnego odwiedziły Zagrodę Edukacyjną „Olszówka”. Tym razem celem wycieczki było poznanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami Wielkiej Nocy w odniesieniu do tradycji wielkopolskiej.

Uśmiech w tabliczce czekolady

12 kwietnia został ustanowiony w Polsce Dniem Czekolady. To dla najmłodszych jeden z najbardziej pamiętanych dni w roku. Dlatego też we wtorek w naszym przedszkolu przeprowadzone zostały zajęcia, które nie tylko pozwalały spróbować słodyczy, ale też dowiedzieć czegoś ciekawego o czekoladzie.