listopada

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Uroczystość  z okazji Święta Niepodległości

11 listopada to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków, również tych najmłodszych. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczciliśmy ten dzień w naszym przedszkolu w przeddzień Święta Niepodległości. Z powodu pandemii każda grupa świętowała w swojej sali, ale nie mniej uroczyście.

Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w stroje galowe, do których przypięliśmy samodzielnie przez nich wykonane, biało-czerwone kotyliony. Rozpoczęliśmy od stworzenia zrozumiałej dla najmłodszych definicji niepodległości.

Nasi wychowankowie dowiedzieli się, jakie były początki państwa polskiego na podstawie „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie, o utracie niepodległości przez Polskę na 123 lata i ogromnej determinacji Polaków, pod wodzą Józefa Piłsudskiego by ją odzyskać. Przypomnieliśmy, jakie są nasze symbole narodowe i ich znaczenie dla naszego narodu.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, w ramach kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”,   o godzinie 11:11 dzieci w każdej z grup w postawie na baczność zaśpiewały hymn Polski.

Była to bardzo ważna lekcja patriotyzmu.