Zaloguj się

Przedszkole samorządowe

Numer 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku

28
maja

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Światowy Dzień Bez Tytoniu 

w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku


Corocznie, począwszy od 1988 roku - 31 maja - obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Realizowana akcja jest częścią programu Europy wolnej od dymu tytoniowego, która został przyjęta na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Podstawowym celem podejmowanych działań jest zwrócenie uwagi na aspekty zdrowotne, społeczne, ekonomiczne palenia tytoniu.


Przedszkole Samorządowe Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały włączając się w akcję Państwowej Inspekcji Sanitarnej pragnie uświadomić rodzicom jakie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego niesie za sobą palenie tytoniu, tym samym zawartego w nim narkotyku – nikotyny – substancji psychoaktywnej, wyniszczającej i uzależniającej.Nawet dziecko w wieku przedszkolnym wie, że papierosy szkodzą zdrowiu. Nasze przedszkole już od kilku lat stara się kształtować w swoich wychowankach postawę obrońców czystego powietrza i uczy w jaki sposób dzieci mogą poprosić swoich bliskich by nie tracili ani chwili na paleniu tytoniu.

Edukacja zdrowotna dzieci jest ważnym elementem ogólnych oddziaływań edukacyjno-wychowawczych. To proces długofalowy, którego efekty są rozłożone w czasie i mają wpływ zarówno na okres dzieciństwa czy dorastania, jak i dorosłego życia. Istotnym celem realizowanej edukacji prozdrowotnej jest zwiększanie wiedzy i umiejętności dzieci na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.


Tegoroczne obchody w związku z epidemią koronawirusa ograniczają się wyłącznie do promowania akcji na stronie internetowej. Dzieci i rodzice mogli obejrzeć przygotowaną prezentacje antynikotynową.

Zwierzaki - przedszkolaki

Jeżyki

Grupa jezyków
więcej

Wiewiórki

Grupa jezyków
więcej

Ptaki

Grupa jezyków
więcej

Borsuki

Grupa jezyków
więcej

Niedźwiedzie

Grupa jezyków
więcej

Kontakt

Przedszkole Samorządowe nr 8
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Krasnala Hałabały w Turku
ul. Browarna 5
62-700 Turek

tel: (63) 278 54 61

przedszkole8_turek@interia.pl

Przedszkole Samorządowe nr 8
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Krasnala Hałabały w Turku
ul. Browarna 5
62-700 Turek