lutego

walentynki 14 II 2019 r.

Walentynki w przedszkolu i nie tylko….

Walentynki ,  to święto obchodzone na całym świecie, a od kilku lat  również w Polsce. To święto, które może obchodzić każdy bez względu na to, ile ma lat. Dlatego też dzień, 14 lutego powinien upływać pod znakiem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą.

Kultywując tradycje walentynkowe dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi opiekunkami wyszły na ulice Turku wręczając  napotkanym przechodniom symboliczne upominki. Odwiedziły liczne placówki użyteczności publicznej oraz pobliski sklep spożywczy na ulicy Browarnej. Dzieci z  radościom i uśmiechem zostały  przyjęte przez pracowników Wydziału Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego w Turku, Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Turku, Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” oraz Pracowni Geodezyjnej „Geotur”. Wszyscy  bardzo pozytywnie reagowali na zorganizowaną przez nas akcję i z wzajemnością życzyli przedszkolakom uśmiechu, miłości i radości.

Celem zorganizowanego przez nas przedsięwzięcia było zachęcanie dzieci  do okazywania uczuć innym osobom, czerpanie radości ze wspólnej zabawy oraz budowanie atmosfery przyjaźni i współdziałania w grupie. Dla  naszych przedszkolaków ten dzień stał się także okazją do pokazania jak dobrze i wesoło jest być  razem. W czwartek, 14 lutego  nikomu nie zabrakło tego co najważniejsze - uśmiechu, a przecież o to  najbardziej nam chodziło.