stycznia

Dzień Babci i Dziadka - 2019 r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tradycją w naszym przedszkolu stały się już uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka.  W tym roku odbyły się one w dniach 08 – 11 stycznia. Licznie przybyli we wszystkich grupach dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce i inscenizacje. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzając swoje role dziękowali za trud włożony w ich wychowanie. Goście  natomiast ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Nie zabrakło również własnoręcznie wykonanych upominków, którymi wnuczęta obdarowały swoich bliskich.

W oddziale II  w czasie uroczystości w ramach realizowanego projektu „Od przedszkola do seniora” odbyło się jeszcze spotkanie z funkcjonariuszami KPP Turek. Funkcjonariusze oprócz przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, które powinny nam towarzyszyć zwłaszcza w okresie zbliżających się ferii  zimowych omówili również niebezpieczeństwa na jakie mogą być narażeni seniorzy w dzisiejszym świecie.

Dopełnieniem wszystkich jakże miłych i  uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce.